Удзельнікі 3-га Нацыянальнага форуму «Музеі Беларусі» (экспазіцыйная і дэманстрацыйная праграмы) (абноўлена)

Брэсцкая вобласть

Установа культуры „Баранавіцкі краязнаўчы музей“
Установа культуры „Брэсцкі абласны краязнаўчы музей“
Установа культуры „Бярозаўскі гісторыка-краязнаўчы музей“
Установа культуры „Ганцавіцкі раённы краязнаўчы музей“
Дзяржаўная ўстанова культуры „Івацэвіцкі гісторыка-краязнаўчы музей“
Установа культуры „Кобрынскі ваенна-гістарычны музей імя А.В.Суворава“
Лунінецкі раённы краязнаўчы музей
Дзяржаўная ўстанова культуры „Мемарыяльны музей-сядзіба ім. Т. Касцюшкі“
Дзяржаўная ўстанова культуры „Музей гісторыі горада Брэста“
Музей „Ружанскі палацавы комплекс Сапегаў“ аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Пружанскага райвыканкама
Установа культуры „Столінскі раённы краязнаўчы музей“
Дзяржаўная ўстанова культуры «Гісторыка-мемарыяльны музей „Сядзіба Нямцэвічаў“»
Ваенна-гістарычны музей ім. Дз.К. Удовікава

Віцебская вобласць

Навукова-даследчая ўстанова культуры „Браслаўскае раённае аб’яднанне музеяў“
Дзяржаўная ўстанова „Бягомльскі музей народнай славы“
Установа культуры „Віцебскі абласны краязнаўчы музей“
Установа культуры „Віцебскі абласны музей Героя Савецкага Саюза М.П.Шмырова“
Установа культуры „Гарадоцкі раённы краязнаўчы музей“
Установа культуры „Мастацка-этнаграфічны музей імя Я.Н.Драздовіча“
Дзяржаўная ўстанова культуры „Глыбоцкі гісторыка–этнаграфічны музей“
Установа культуры „Лепельскі раённы краязнаўчы музей“
Установа культуры „Музей гісторыі і культуры г. Наваполацка“
Установа культуры „Музейны комплекс гісторыі і культуры Аршаншчыны“
Дзяржаўная ўстанова „Талачынскі гісторыка-краязнаўчы музей“

Гомельская вобласць

Дзяржаўная ўстанова культуры „Брагінскі гістарычны музей з карціннай галерэяй“
Дзяржаўная ўстанова культуры „Веткаўскі музей стараабрадніцтва і беларускіх традыцый імя Ф.Р. Шклярава“
Установа „Гомельскі абласны музей ваеннай славы“
Дзяржаўная ўстанова „Гомельскі гісторыка-краязнаўчы музей“
Дзяржаўная гісторыка-культурная ўстанова „Гомельскі палацава-паркавы ансамбль“
Дзяржаўная ўстанова культуры „Жлобінскі гісторыка-краязнаўчы музей“
Калінкавіцкі дзяржаўны краязнаўчы музей
Дзяржаўная ўстанова культуры „Кармянскі раённы мемарыяльны музей П.М. Лепяшынскага“
Карцінная галерэя „Традыцыя“ імя Г.М. Пранішнікава Аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Светлагорскага райвыканкама і Дзяржаўная ўстанова культуры „Светлагорскі гісторыка-краязнаўчы музей“ (сумесна)
Дзяржаўная ўстанова культуры „Мазырскі аб’яднаны краязнаўчы музей“
Дзяржаўная ўстанова культуры „Музей бітвы за Днепр“.
Дзяржаўная ўстанова „Музей гісторыі горада Гомеля“
Установа культуры „Рэчыцкі краязнаўчы музей“
Дзяржаўная ўстанова культуры „Цэнтр гісторыі і культуры Акцябрскага раёна“
Дзяржаўная ўстанова культуры „Чачэрскі гісторыка-этнаграфічны музей“

Гродзенская вобласць

Ашмянскі краязнаўчы музей імя Ф.К. Багушэвіча
Установа культуры „Ваўкавыскі ваенна-гістарычны музей імя П.І. Баграціена“
Установа культуры „Гродзенскі дзяржаўны гісторыка-археалагічны музей“
Установа культуры „Гродзенскі дзяржаўны музей гісторыі рэлігіі“
Установа культуры „Дом-музей Адама Міцкевіча ў Навагрудку“
Дзяржаўная ўстанова „Лідскі гісторыка-мастацкі музей“
Установа культуры «Мастоўскі дзяржаўны музей „Лес і чалавек“»
Дзяржаўная ўстанова культуры „Музей Вавёркі ў Вялікай Бераставіцы“
Дзяржаўная гісторыка-культурная ўстанова „Музей-сядзіба Міхала Клеафаса Агінскага“
Установа культуры „Навагрудскі гістарычна-краязнаўчы музей“
Установа культуры „Слонімскі раённы краязнаўчы музей імя І.І.Стаброўскага“

Магілёўская вобласць

Установа культуры „Асіповіцкі раённы гісторыка-краязнаўчы музей“
Установа культуры „Бабруйскі краязнаўчы музей“
Дзяржаўная ўстанова культуры „Бабруйскі мастацкі музей“
Установа культуры „Быхаўскі раённы гісторыка-краязнаўчы музей“
Дзяржаўная ўстанова культуры „Гістарычны музей г. Крычава“
Дзяржаўная ўстанова культуры „Горацкі раённы гісторыка-этнаграфічны музей“
Дзяржаўная ўстанова культуры „Дрыбінскі раённы гісторыка-этнаграфічны музей“
Установа культуры „Жіліцкі гістарычны комплекс-музей“
Установа культуры „Касцюковіцкі краязнаўчы музей“
Установа культуры „Клімавіцкі раённы краязнаўчы музей“
Установа культуры „Клічаўскі краязнаўчы музей“
Дзяржаўная ўстанова культуры „Краснапольскі раённы гісторыка-этнаграфічны музей“
Дзяржаўная ўстанова „Круглянскі раённы гісторыка-краязнаўчы музей“
Установа культуры „Музей гісторыі Магілёва“
Установа культуры „Магілёўскі абласны краязнаўчы музей імя Е.Р. Раманава“
Установа культуры „Магілёўскі абласны мастацкі музей імя П.В.Масленікава“
Установа культуры „Мсціслаўскі раённы гісторыка-археалагічны музей“
Дзяржаўная ўстанова культуры „Хоцімскі раённы гісторыка-краязнаўчы музей“
Установа культуры „Чавускі раённы гісторыка-краязнаўчы музей“
Установа культуры „Шклоўскі раённы гісторыка-краязнаўчы музей“

Мінская вобласць

Дзяржаўная ўстанова „Барысаўскі аб’яднаны музей“
Дзяржаўная ўстанова „Валожынскі краязнаўчы музей“
Дзяржаўная ўстанова „Вілейскі краязнаўчы музей“
Дзяржаўная ўстанова «Гісторыка-культурны музей-запаведнік „Заслаўе“»
Дзяржаўная ўстанова «Дзяржаўны мемарыяльны комплекс „Хатынь“»
Дзяржаўная ўстанова культуры „Жодзінскі краязнаўчы музей“
Дзяржаўная ўстанова „Івянецкі музей традыцыйнай культуры“
Дзяржаўная ўстанова „Капыльскі раённы краязнаўчы музей“
Дзяржаўная ўстанова культуры „Лагойскі гісторыка-краязнаўчы музей імя Канстанціна і Яўстафія Тышкевічаў“
Дзяржаўная ўстанова „Любанскі музей народнай славы“
Дзяржаўная ўстанова „Мінскі абласны краязнаўчы музей“
Дзяржаўная ўстанова „Уздзенскі раённы гісторыка-краязнаўчы музей“

г. Мінск

Дзяржаўная ўстанова „Музей гісторыі горада Мінска“
Дзяржаўная ўстанова „Мемарыяльны музей-майстэрня З.І. Азгура“

Рэспубліканскія музеі

Установа „Беларускі Дзяржаўны музей народнай архітэктуры і побыту“
Установа „Беларускі дзяржаўны музей гісторыі Вялікай Айчыннай вайны“
Установа „Дзяржаўны літаратурна-мемарыяльны музей Якуба Коласа“
Установа „Дзяржаўны літаратурны музей Янкі Купалы“
Установа „Дзяржаўны музей гісторыі беларускай літаратуры“
Дзяржаўная ўстанова «Мемарыяльны комплекс „Брэсцкая крэпасць-герой“»
Установа «Музей „Замкавы комплекс „Мір“»
Дзяржаўная ўстанова «Нацыянальны гісторыка-культурны музей-запаведнік „Нясвіж“»
Дзяржаўная ўстанова „Нацыянальны гістарычны музей Рэспублікі Беларусь“
Нацыянальны мастацкі музей Рэспублікі Беларусь
Навукова-даследчая і асветная ўстанова культуры „Нацыянальны Полацкі гісторыка-культурны музей-запаведнік“

Прадпрыемствы

Научно-производственное коммерческое общество с ограниченной ответственностью „Сатмен“
Общество с ограниченной ответственностью „ИнфоТех“
Індывідуальны прадпрымальнік Міронаў Мікалай Алегавіч (мастак) член Саюза мастакоў РБ
Навукова-вытворчае рэспубліканскае ўнітарнае прадпрыемства беларускіх народных рамёстваў „СКАРБНІЦА“
Індывідуальны прадпрымальнік Гарбуноў Ігар Васільевіч ПА „МАКЕТ“
ААТ „Піўзавод Аліварыя“
Таварыства з дадатковай адказнасцю „Мастак-сэрвіс“
Мясцовы дабрачынны фонд „Фартыфікацыя Брэста“
Таварыства з абмежаванай адказнасцю „Экспамір Груп“
Упраўленне спорту і турызму Магілёўскай вобласці
Індывідуальны прадпрымальнік Фрэйдман Барыс Ісакавіч
Індывідуальны прадпрымальнік Махмудаў Рамазан Магамедавіч

Музеі ад установы адукацыі

Музей гісторыі ўстановы адукацыі „Беларуская дзяржаўная сельскагаспадарчая акадэмія“
Дзяржаўная ўстанова адукацыі „Сярэдняя школа №34 г. Магілёва“
Дзяржаўная ўстанова адукацыі „Дашкаўская сярэдняя школа“ Магілёўскага раёна
Народны гісторыка-краязнаўчы музей ДУА „Махроўская сярэдняя школа“ Іванаўскага раёна Брэсцкай вобласці
Народны комплексны музей ДУА „Ветрынская сярэдняя школа імя Д.В. Цябута“ Полацкага раёна Віцебскай вобласці
Музей Дзяцінства“ ДУА „Сярэдняя школа №2 г. Нароўлі“ Гомельскай вобласці
Гісторыка-краязнаўчы музей „Дружбы народаў“ ДУА „Ссярэдняя школа №8 г. Гродна“ Гродзенскай вобласці
Народны музей «Гісторыя авіяпалка „Нармандыя-Нёман“» ДУА „Сярэдняя школа №9 г. Барысава“ Мінскай вобласці
Літаратурны музей П.Панчанкі ДУА „Сярэдняя школа №199 г.Мінска“

Прикрепленный файлРазмер
uchastniki_foruma_new.pdf291.68 кб